KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14995103

nr 1499 5103

Ernst Oppler

(1867-1929), Tyskland

Etsningar, 2 st, Signerade. Bildmått: 11x11 cm respektive 17x17 cm, yttermått inklusive ram: 28x28 cm respektive 36x36 cm

Ernst Oppler, tysk målare född 1867, död 1929.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 31 oktober 2022
kl 18:28:16

25/10 13:11:54 1      100 kr
31/10 18:23:17 2      Vinnande bud

Ernst Oppler

Läs mer om Ernst Oppler